BookLikes

World's #1 Blog Platform designed for book bloggers, reviewers, writers - all Book Lovers. Your Reading Life. Redesigned. 

25.08.2013

 

PrzyTARGAJ KSIĄŻKI

 

PrzyTARGAJ KSIĄŻKI i to dosłownie. Byliście? My tak! Zjawiliśmy się przed poznańskim Zamkiem, również przytargaliśmy książki i obserwowaliśmy jak chętnie poznaniacy dają książkom drugie życie.

 

Pogoda dopisała, nie dziwi więc, że zjawiły się tłumy. Kolejka do rejestracji i oddawania książek wydłużała się z każdą minutą, czytelnicy cierpliwie czekali, odbierali bilet wstępu, oddawali książki do podstemplowania, a potem wyruszali na łowy. Ilość książek na plenerowych stołach rosła proporcjonalnie do liczby uczestników zbierających się wokół tychże stołów. Wybierano, przebierano, czytano, łowiono, polowano. A było na co, poznańscy czytelnicy donosili zarówno nowości, jaki klasykę, fabułę, fantastykę, książki dokumentalne, starsze i nowsze wydania.  

 

Akcja zaczęła się przed 15 i skończyła w późnych godzinach popołudniowych. BookLikes również tam było. Uczestnicy mogli otrzymać bookliksowe naklejki, oczywiście ksiązkowe oraz wyłowić książki naznaczone booklikesowymi naklejkami.

 

A było to tak:

 

 

Książki wybrane, naklejki przygotowane, na miejscu rejestracja i podstemplowanie książek.

 

Ania, współorganizatorka akcji przy TARGaj KSIĄŻKI i blogerka na Bazgradełko koordynuje akcje: stemplowanie, kategoryzacja książek, rozłożenie na stolach. Wszystko odbywa się w tempie błyskawicznym, aby książki na stołach pojawiły się, jak najszybciej.

 

 

Poznaniacy cierpliwie czekają do rejestracji z torbami wypełnionymi książkami. W kolejce można było się pokrzepić zimną lemoniadą.

 

  

 

 

 

 

 

Polowanie na książki, przeglądanie i czytanie. A czytali wszyscy, dzieci, panowie i panie :)